Zateplování domů

Zateplení domu - VINYL SIDING

Nabízíme vám zajímavý odvětraný fasádní obklad původem z Kanady a USA "VINYL SIDING", určený mimo jiné také pro zateplení domu.

Tento obkladový materiál použitý jako zateplená a odvětraná fasáda dává domu pohádkový nádech, ale to není zdaleka všechno. V kombinaci s izolačními materiály dosahuje výborných parametrů jako dodatečné zateplení domů a budov. Při vhodné kombinaci jednotlivých segmentů se dá líbivě obložit a zateplit rodinný dům, panelová výstavba, průmyslové objekty, haly a sídla firem, ale například i benzinové pumpy a prodejny. Sami budete příjemně překvapeni vysokým estetickým efektem, barevnou škálou, variabilností a jednoduchou údržbou této fasády. Kompletní propracovanost tohoto systému řeší bez problémů všechny detaily vašeho domu včetně jeho zateplení.
Jaké jsou výhody systému VINYL SIDING?

  • Při použití prodyšných izolačních materiálů má charakter odvětrané zateplené fasády. Zdivo zůstává prodyšné. Vysouší se promrzající mokrá místa, zeď se prohřívá a vlhkost, případně plíseň ustupují.
  • Tento způsob tepelné izolace nevyžaduje rovinu podkladu, dá se instalovat na zdivo nerovné, nebo i s poškozenou, případně i odpadlou původní omítkou.
  • Nikdy více nebudete potřebovat barvu na údržbu.
  • Investice do nového obkladu a zateplení VINYL SIDING je zároveň poslední investicí do fasády a zateplení vašeho domu.
  • Široký výběr barev.
  • Možné vodorovné i svislé uspořádání.
  • Zcela změní vzhled domu a zvýší jeho hodnotu.
  • Spolu se zateplením domu je velice výhodnou cestou k úsporám.
  • Odborná instalace a dlouhá životnost systému VINYL SIDING bez údržby znamená více volného času pro uživatele systému.
  • Systém Comfort - odvětraná a zateplená fasáda je certifikovaný státní zkušebnou.

Použít fasádu "VINYL SIDING" lze na jakýkoliv podkladový materiál, a to s tepelnou izolací nebo i bez izolace.

Pro ukázku, jak dům po zateplení a odborné instalaci obkladu vypadá se podívejte na naše reference zateplení domu a zaplených fasád.

Postup prací - instalace VINYL SIDING pro zateplení domu

Na zdivo se připevní rošt z dřevěných hranolků, na nějž se upevňuje systémem do sebe zapadajících zámků fasáda "VINYL SIDING". Do dřevěných hranolků je fasáda přibíjena hřebíky ošetřenými proti korozi, nebo šroubována vruty. Mezi trámky se vkládá tepelná izolace (skelná vata). Při montáži odvětrané fasády je také důležité pamatovat na rozpínání a smršťování materiálu vlivem změny teploty a dodržovat důležité dilatační mezery. Údržba je ze strany uživatele minimální. Již žádné další nátěry. Fasáda je omyvatelná, a to i saponátovými a chemickými přípravky. Při potřísnění barvou lze k vyčištění použít i ředidlo!!! Fasáda je velice pružná. Pokud se ji přesto podaří poškodit, je výměna kteréhokoliv dílu za nový velice jednoduchá. Výsledkem je kompletní řešení všech detailů fasády a zateplení vašeho domu.

Naše služby